Plannen voor woningbouw bij Sluis V

Zoals al eerder genoemd is de gemeente tot overeenstemming gekomen met de eigenaren van de gronden tussen het huidige Sluis V en de eerste boerderij rechts aan de Eerste Schansweg. Zodra er definitieve besluiten genomen zijn kunnen de procedures opgestart gaan worden die gaan zorgen dat er meerdere huizen gebouwd gaan worden langs de Eerste Schansweg tot de grens van de geurcirkel van meerdere omliggende boerderijen aan de westelijke kant.

In april 2025 zijn zowel PB Balkbrug als omwonenden uitgenodigd voor een eerste informatiebijeenkomst van de gemeente waar ruimte werd gegeven om te reageren op de voorlopige plannen en vragen te stellen. Daarnaast heeft de gemeente afgelopen jaar op verschillende manieren informatie verzameld, zo werden er gesprekken gevoerd met erfgoeddeskundigen (i.v.m. het beschermd dorpsgezicht van Ommerschans-Balkbrug) bodemonderzoek gedaan en de verkeerssituatie bekeken. Met deze verzamelde informatie gaat de gemeente een gebiedsprogramma maken. Daarin staat waar woningen komen, hoeveel het er zijn en welk type woningen het betreft. Ook komt erin te staan waar ruimte is voor wegen, paden, groen en water. Om zo een plan te maken dat past bij Balkbrug, bij woningzoekenden én bij de buurt.

Het vervolg op de eerste bijeenkomst liet even op zich wachten, maar heeft op donderdagavond 15 januari alsnog plaatsgevonden. Tijdens de informatiebijeenkomst is er een presentatie gegeven door de gemeente. Dit keer met hierin ook de vragen verwerkt die eerder al waren gesteld vanuit omwonenden over deze plannen. Er is met PB Balkbrug en omwonenden besproken wat de gemeente tot nu toe gedaan heeft en er was opnieuw ruimte voor vragen, opmerkingen en ideeën. 

Werkgroepen

Ook werd de oproep gedaan om aan te sluiten bij de nog te vormen werkgroepen. Op die manier kan men wensen en ideeën kenbaar maken terwijl het plan nog in ontwikkeling isen daarmee actief inspraak uitoefenen. Tijdens de avond hebben zich meerdere omwonenden aangemeld voor deze werkgroepen. “Wij wonen hier met kleine kinderen, dus voor ons is met name de verkeerssituatie een punt van aandacht. Nu al, maar straks nog meer door bouw- en extra woonverkeer. Door aan te sluiten bij een werkgroep kan ik daar zelf ook over meedenken hoe dit veilig(er) kan” gaf één van de omwonenden aan. Ook vanuit PB Balkbrug zullen wij plaatsnemen in deze werkgroepen. Woningbouw is voor ons een belangrijk punt op de agenda. En dan niet alleen het aantal woningen, maar ook vooral het type woning en voor welke doelgroepen.